Med květový akátový 900 g

Tip
Med květový akátový 900 g

Květový akátový med sbírají včely na květech stromů zvaných trnovník akát.  Je typický svojí nažloutlou barvou a lahodnou chutí. Tento med je právem považován za jeden z nejchutnějších českých medů. Určitě si jeho chuť zamilujete.

 

ČESKÝ MED

299 Kč 266,96 Kč bez DPH
Skladem

Květový akátový med je typický svojí nažloutlou barvou a lahodnou chutí. Tento med je považován za jeden z nejchutnějších druhů medů.

 

Odkud náš med pochází? 

Tento med pochází od zkušených včelařů a včelařek z jižní Moravy,. Zakládáme si na kvalitním českém medu s jasným původem.   

Krystalizace 

Přirozená vlastnost medu je jeho krystalizace. Akátový med nekrystalizuje tak rychle jak ostatní květové medy. Přesto k tomu časem dochází a není třeba se jí obávat.

Chcete- li mít med zase tekutý, stačí jej ponořit do teplé vody o teplotě do 40°C, dokud se nerozpustí. Teplotu vody lze snadno odhadnout tak, že v ní jde pohodlně udržet ruka. 
Takto lze med rozpouštět opakovaně. 
Pokud je med rozpuštěn příliš vysokou teplotou, dochází k nenávratné ztrátě přírodních enzymů, přestává krystalizovat a stává se z něho obyčejné sladidlo srovnatelné s cukrem.Jak med skladovat?
 

Med skladujte v pokojových teplotách do 25°C.

Med uchovávejte v zavřené nádobě, má totiž ve zvyku pohlcovat okolní vlhkost a pachy. Proto je nepřijatelné stáčet med do sklenic od okurků a jiných zavařenin.

Trvanlivost kvalitního medu ve správných podmínkách je takřka neomezená. V Egyptě by mohli vyprávět.

„Když jsem po 30 letech otevřel med, který můj děd správně skladoval, připadal jsem si jako opravdový gurmán ve vinném sklípku.“ 


Ideální podmínky pro skladování:

  • teploty do 18°C
  • okolní vlhkost do 60%
  • tmavé místo
Jméno značky: Číhala
Kategorie: Přehled
Zpět do obchodu