Med květový pastovaný 500g

Květový med speciálně upravený do pastové konzistence řízenou krystalizací. Med nikdy neztvrdne a jde vždy krásně nabírat.  

 

ČESKÝ MED

167 Kč 149,11 Kč bez DPH
Skladem

Pastovaný med je květový med upravený do krémovité konzistence řízenou krystalizací. Díky své konzistenci podobné lískooříškovému krému je ideální na mlsání nebo třeba k mazání na pečivo.  Je trvale vláčný a nikdy nezkrystalizuje. 

  

Odkud náš med pochází? 

Náš med pochází od zkušených včelařů a včelařek z celé Moravy a Slezska. Zakládáme si na kvalitním českém medu s jasným původem. U každé sklenice Vám řekneme, od jakého včelaře pochází.  

 

Krystalizace 

Pastovaný med narozdíl od ostatních druhů medu nikdy nezkrystalizuje do tvrdé podoby, tzv. na kámen. Jedná se o speciální druh krystalizace, kdy si med zachová trvalou konzistenci vhodnou pro nabírání.

Pokud dojte k jeho šetrnému ohřátí (při teplotě nepřekračující 40°C), ztratí svou krémovitou konzistenci a vrátí se zpět do tekutého stavu. 

 

Jak med skladovat? 

Med skladujte v pokojových teplotách do 25°C.

Med uchovávejte v zavřené nádobě, má totiž ve zvyku pohlcovat okolní vlhkost a pachy. Proto je nepřijatelné stáčet med do sklenic od okurků a jiných zavařenin.

Trvanlivost kvalitního medu ve správných podmínkách je takřka neomezená. V Egyptě by mohli vyprávět.

„Když jsem po 30 letech otevřel med, který můj děd správně skladoval, připadal jsem si jako opravdový gurmán ve vinném sklípku.“ 


Ideální podmínky pro skladování:

  • teploty do 18°C
  • okolní vlhkost do 60%
  • tmavé místo
Jméno značky: Číhala
Kategorie: Med květový
Zpět do obchodu