Med lesní květový 900g

Lesní med je bohatý na minerály, charakteristický svou tmavou barvou. Díky své chuti se řadí mezi nejoblíbenější druh medu. 

 

ČESKÝ MED

289 Kč 258,04 Kč bez DPH
Skladem

 

Lesní med je díky své chuti velmi oblíbeným medem. Včely jej vytváří převážně z medovice jehličnatých stromů, ostružin nebo malin ke konci léta. Je bohatý na minerální látky a typický tmavou barvou. Lesní med má antibiotické účinky a posiluje nervový systém.

 

Odkud náš med pochází? 

Náš med pochází od zkušených včelařů a včelařek z celé Moravy a Slezska. Zakládáme si na kvalitním českém medu s jasným původem. U každé sklenice Vám řekneme, od jakého včelaře pochází.   

Krystalizace 

Přirozená vlastnost medu je jeho krystalizace. Květové medy krystalizují poměrně rychle. Rovnoměrná krystalizace medu je známka jeho pravosti a není třeba se jí obávat.

Chcete- li mít med zase tekutý, stačí jej ponořit do teplé vody o teplotě do 40°C, dokud se nerozpustí. Teplotu vody lze snadno odhadnout tak, že v ní jde pohodlně udržet ruka. 
Takto lze med rozpouštět opakovaně. 
Pokud je med rozpuštěn příliš vysokou teplotou, dochází k nenávratné ztrátě přírodních enzymů, přestává krystalizovat a stává se z něho obyčejné sladidlo srovnatelné s cukrem.Jak med skladovat?
 

Med skladujte v pokojových teplotách do 25°C.

Med uchovávejte v zavřené nádobě, má totiž ve zvyku pohlcovat okolní vlhkost a pachy. Proto je nepřijatelné stáčet med do sklenic od okurků a jiných zavařenin.

Trvanlivost kvalitního medu ve správných podmínkách je takřka neomezená. V Egyptě by mohli vyprávět.

„Když jsem po 30 letech otevřel med, který můj děd správně skladoval, připadal jsem si jako opravdový gurmán ve vinném sklípku.“ 


Ideální podmínky pro skladování:

  • teploty do 18°C
  • okolní vlhkost do 60%
  • tmavé místo
Jméno značky: Číhala
Kategorie: Med lesní
Zpět do obchodu